Modern çağda yaşıyor olsak bile, her beyefendinin bilmesi gereken bazı beceriler hala var. Bu beceriler sizin, amansız bir rakip, kıymetli bir sevgili ve aynı zamanda daha entellektüel ve girişken olmanız için önemli.


Peki nedir bu beceriler ?


Devamını okuyun, farkınızı ortaya koyun. Söz veriyoruz işe yarayacak.


1- Kendi tıraşını yapabilmek.


Sanıyorum sakallarını tıraş etmeyi bilmeyen pek fazla erkek yoktur. Esasında burda bahsettiğimiz biraz daha erkeksi bir tıraş. Eğer sakallarınızı tamamen kesiyorsanız, bunu makine kullanmak yerine tıraş bıçağı, veya hatta eğer beceriniz varsa usturayla olmanız size artı puan olacaktır. Ama biz böyle dedik diye eline ustura alan ben tıraş olacağım demesin, yüzünüzü tanınmaz hale getirebilirsiniz. Aman dikkat.

 


2- Manuel vitesli araba kullanabilmek.


Belki de olmazsa olmazlardan diyebiliriz bunun için. Özellikle yeni kanunlar sayesinde, yeni nesiller için otomatik vitesli arabadan başka kullanamamak gibi bir sorun oluşmuş durumda. Bir de özellikle otomatik arabalar için ayrı ehliyetler alınabilmesi falan bunu çok fazla etkiledi tabi. Ama siz siz olun manuel vitesli araba kullanmayı bilin, ne kadar günlük yaşamınızda geri vites yapmadığınızı bilsek de, arabada vitesi geriye takarken o ‘gırck’ sesini duymalısınız.

 


3- Mangal yakabilmek.


Bunun içine her türlü yemek pişirme becerisini de alabiliriz fakat burda üzerinde durmak istediğimiz esas konu mangal yakabilmek ve etleri düzgün pişirebilmek. Bir erkeğin, özellikle bir Türk erkeğinin araba kullanmayı bilmesi gerektiği kadar mangal yakmayı ve etleri iyi pişirmeyi de bilmesi gerekiyor. Bu konu, üzerinde makaleler yazılması gereken bir konu olsa da şimdilik bu kadarıyla yetineceğiz. Belki ileride biraz daha açarız.

 


4- Takım elbiseye sahip olmak.


Mahallede takım elbiseyle dolaşın demek istemiyoruz tabii ki. Ama önemli günler, geceler, organizasyonlar için dolabınızda giydiğiniz zaman James Bond havası uyandıran bir takım elbiseniz olsun. Takım elbise bir erkek için olmazsa olmazlardandır. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus; takım elbise giyince biraz daha dik yürümek gerekse de, kollarınızı fazla açıp bir Polat Alemdar görüntüsü sergilemeye çalışmayın, emin olun hoş olmuyor.

 


5- Bench Press yapabilmek.


İşte geldik belki de mihenk taşı niteliğinde bir maddeye. Bu konuda kesinlikle bahane kabul etmiyoruz. Bench Press yapamayan erkek kalmasın yeryüzünde mümkünse. Hatta tanıştığımız insanlar için isminden sonra sormamız gereken bir soru olmalı ‘Bench Press yapabiliyor musun ?’ sorusu. O kadar da önemli işte. Hele bir de en az kendi kilonuz kadar Bench press yapabiliyorsanız, o zaman belki de ikinci bir Herkül edasıyla yeryüzünde salınabilirsiniz. Bench press yapalım, yapmayanları uyaralım.

 


6- Takip ettiğiniz ve okuduğunuz iyi bir yazar olsun.


Fiziğinizle dikkat çektiğiniz kadar, entellektüel birikiminizle de dikkat çekmeniz için önemli bir konu. En azından bir tane de olsa takip ettiğiniz, kitaplarını okuduğunuz bir yazarın olması hem kendiniz için, hem de gireceğiniz ortamlarda size oldukça fayda sağlayacaktır. Hatta dünya tarihinden önemli yazarların önemli yapıtlarını okumuş olmanız, en azından bilgi sahibi olmanız emin olun hanenize artı puan olarak yazılacak.

 


7- Bir kadınla anlaşabilin.


Genel olarak kadınlarla anlaşabilin demek istesek de yanlış anlaşabileceğimiz düşüncesiyle böyle bir kullanım tercih ettik. Kadınlara karşı her zaman nazik olun, tartışma durumunda, haklı olsanız bile kesinlikle sert veya onu incitebilecek her hangi bir söz veya davranışta bulunmayın. Karşınızdakinin bir kadın olduğunu unutmayın. Centilmen olun, kazanın.

 


8- Kamp çantasına sahip olun.


Evet bir erkek için önemli konulardan biri daha. Bizim amacımız zaten belli, fit olmayan ve kamp yapmayan, doğayı bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz. Bunun için neye ihtiyaç var ? Spor salonunda geçirdiğimiz süre kadar, boş vakitlerimizde mümkün olduğunca açık hava, doğa sporlarıyla ilgilenmek. Özellikle kamp yapmak bunlardan biri ve emin olun çok keyifli. Tabi kamp için bazı malzemelere ihtiyacımız var. İşte bu malzemelerin bulunduğu bir kamp çantanız her zaman olsun. Hadi kamp yapmıyorsunuz diyelim, ama bu çanta yine de evinizin bir köşesinde bulunsun. Onun orda durması bile size bir motivasyon olabilir.

 


9- Sakal bırakın.


Ne demişler, sakal erkeğin makyajıdır. Hangi tarz olursa olsun imkanlarınız el verdiği ölçüde sakalınız olsun. Eğer işiniz buna müsait değilse de, en azından yıllık izinlerinizde sakal bırakabilirsiniz. Sakal bıraktığınız zaman hemen çevrenizden gelen olumlu tepkileri, hem de kendinizi daha erkeksi hissettiğinizi göreceksiniz. Sakal bırakmak dediğimiz zaman tabi ki birbirine girmiş yolundan çıkmış bir sakal görünümüden bahsetmiyoruz. Bununla ilgili nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili bir yazımız olacak. Takipte kalın.


10- Tek yumrukla kavgayı sonlandırın.


Şiddeti, kavgayı özendirmek değil amacımız. Ama bazı durumlarda kendimizi korumak adına veya başka çaremiz kalmadığı için buna mecbur kalabiliriz. Böyle durumda yapmanız gerekenden bahsediyoruz. Özellikle yumruğunuzu sert bir şekilde sıkıp, rakibinizin burnuna, çenesine, böbreğine, karaciğerine ve söylemek istemiyoruz ama yumurtalıklarına vuracağınız sert bir darbe muhtemelen kavgayı sonlandıracaktır. Yalnız bunu sadece sizin okumadığınızı, rakibinizin de bundan haberdar olabileceğini unutmayın. Atamıyorsanız da yememeye de dikkat edin.

 

DMCA.com Protection Status