Hem şaşırtan hem de merak uyandıran gizemli bir hikayeye, üstüne üstlük bir de vahşi doğada yaşanmış bir olaya kulak vermek ister misiniz? Haberi yaparken bizi heyacanlandırdığı ve ürküttüğü kadar sizi de heyecanlandıracağını düşündüğümüz bir kaç gizemli ve belki doğaüstü olayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Alaska’da gizemli kayıp.

Alaska'da Gizemli Kayıp Hikayesi

 

1986 yılının Mayıs ayında, Virgil Tackett isimli 17 yaşındaki bir genç ailesinin Ohio’daki çiftliğinden ayrılıyor ve o bölgede geleneksel hale gelen bir yolculuğa çıkıyor: Alaska’ya gidecek, teknede bir iş bulacak, para kazanacak ve yazın sonunda üstüne sinen balık kokusuyla ve muhtemelen öğrendiği bir kaç şeyle tekrar dönecek.

 

Fakat Tackett Alaska’nın güneydoğusundaki sitka isimli şehre vardığı zaman, Teknesinde çalışacağı aile dostunun onun yerine aynı bölgeden başka bir delikanlıyı aldığını öğreniyor. İzci ve hırslı bir doğa insanı olan Tackett, gemide çalışmak yerine yerel bir konserve fabrikasında çalışmaya başlıyor. İki hafta sonra, aile dostları ve yerine tekneye aldıkları delikanlıyla birlikte Chichagof Adası yakınlarında geçirdikleri bir haftasonunda, Tackett, diğer delikanlı ve yanlarındaki bir köpek 4 metre uzunluğundaki bir sandalla balık tutmak ve keşif yapmak için ayrılıyorlar. O zamandan beri Tackett’dan haber alınamıyor.

 

Alaska'da Gizemli Kayıp Hikayesi

 

Diğer çocuğun(Tanık olduğu için ismi verilmiyor) söylediğine göre, Tackett onu ve köpeği adanın yakınlarında bırakıyor ve tekneyi de alarak dalgaların arasında kayboluyor. Tackett dönmeyince çocuk el sallayarak ordan geçen başka bir tekneden yardım istiyor. Bir süre sonra Tackett’ın açıldığı sandalı Chichagof Adası sahilinde karaya oturmuş halde buluyorlar, bulduklarında sandalın dış motoru hala vitesteymiş. sahil koruma tekneleri ve helikopterlerle çevredeki tüm sahilleri ve suyu arıyorlar, fakat Tackett’dan herhangi bir iz bulamıyorlar.

 

Alaska'da Gizemli Kayıp Hikayesi

 

Liman araştırmacısı ve Alaska polisi olan David Hanson, biri kayıp olarak kaldığı sürece davanın kesinlikle kapanmayacağını söylüyor. Ölü olarak da bulunmadığı için dava hala sürüyor. Fakat buradaki genel düşünce deneyimsizliğin kötü bir sonuç doğurmuş olabileceği yönünde. Tackett’ın annesi, onun hiç bir zaman can yeleği giymediğini, can yeleğinin sadece bedeni bulmak için iyi olduğunu söylediğini söylüyor. Bu nedenle araştırmacılar muhtemelen Tackett’ın sandaldan düştüğünü ve boğulup battığını düşünüyorlar.

Ailesi ise bu konuda araştırmacılarla aynı fikirde değiller. Annesi ‘Düşmesini geçtim, suda olduğuna bile inanmıyoruz’ diyor. Bu kadar balıkçı teknesi, suyun içinde hepsinin ağı, oltası, motoru varken Tackett’ın bedeninin bir şekilde bunlara takılacağını, en azından şapkasını bulabileceklerini söylüyor. Tackett ailesi cinayet ihtimalini göz ardı etmiyor, fakat soruşturmanın yetersizliği ve kafalarındaki sorulara cevap bulamamaktan usanmış durumdalar. ‘‘ 20 yıldır sorduğumuz hiç bir soruya cevap alamadık’’ diyor anne Tackett.

 

Alaska'da Gizemli Kayıp Hikayesi

 

Tackett ailesi el ilanları bastırıyorlar, özel dedektif tutuyorlar ve hatta 1988 yılında bir televizyon programına çıkıyorlar. Yıllar sonra, çok küçük de olsa bazı ipuçları ve kesin olmasa da oğullarını gördüklerini söyleyen kişilere ulaşıyorlar. İddialara göre, Alaska’nın Juneau ve Hoonah adlı şehirlerinde ve Kanada’nın bazı bölgelerinde görülmüş. Daha sonra Sitka’daki bir kuaför Tackett’ın saçını kestiğini ve bir otel çalışanı onu otelde gördüğünü ve daha sonra kayıp ilanlarında gözüne çarptığına dair yemin ediyor.Virgil Tackett’ın ailesi her iddiayı ve ihbarı değerlendiriyor. Kesin cevaplar bulamasalar da Tackett ailesi oğullarının hafızasını kaybettmiş olabileceğini, kim ve nereden olduğunu hatırlamadığını düşünüyorlar.

 

Alaska'da Gizemli Kayıp

 

‘‘ Eğer Virgil başka bir şekilde bir çocuk olsaydı kabullenmek daha kolay olabilirdi’’ diyor anne Mary Tackett. ‘‘ Fakat o mükemmeldi, çok mükemmel. Boğulmuş da olsa hafızasını kaybetmiş ve kim olduğunu bilmiyor da olsa, ne olursa olsun benim büyüttüğüm çocuk gitti.’’

 

DMCA.com Protection Status