Uzun süredir beklediğiniz kamp festivali için büyük bir heyecanla yola çıkmaya hazırlandığınız günlerde, temel ihtiyaçların gözünüzden kaçma ihtimali çok yüksek. Gelin görün ki, güneş kremi, matara, temizlik malzemeleri gibi önemli eşyaları unutmak hafta sonu eğlencenizi biraz tatsızlaştırabilir.

Burada vereceğimiz listeyi kamp festivaline hazırlandığınız günlerde yanınızda bulundurmanız bu tatsızlıkların önüne geçecektir. Buyurun.

 

Kolay Taşınır Matara/Su şişesi

Kamp Festivallerinde Yanınıza Almanız Gereken 11 Eşya

Uzun bir haftasonu festivalinde yeterince su tüketmek çok önemlidir. Elinizde taşımanız gereken bir su şişesi getirdiğinizde hem hareket kabiliyetinizi kısıtlar hem de bu tip şişeleri bir yerlerde unutma olasılığınız çok yüksektir. Bunun yerine belki belinize bağlayabileceğiniz veya boynunuza asabileceğiniz, elinizde taşımanıza gerek kalmayacak bir matara/su şişesi ayarlayın ki dans ederken veya müziğe eşlik ederken elleriniz serbest olsun.

 

Güneşten korunma

Bir kamp festivalinin olmazsa olmaz, paha biçilemez eşyaları; güneş koruyucu krem ve şapka. Henüz güneşe yeterince alışmamış derinizi güneşe karşı korumasız bırakmanız kamp festivalinin geri kalan günlerini acı içinde ve hatta bulunduğunuz bölgede hastane arayarak geçirtebilir.

 

Sırt çantası

Kamp Festivallerinde Yanınıza Almanız Gereken 11 Eşya

Festival boyunca su, atıştırmalıklar, güneş gözlüğü ve daha fazlasına ihtiyacınız var. Yine de büyük bir kamp alanında, o kadar insanın veya sahnenin arasından geçip ihtiyaçlarınız için ikide bir çadırınızı kurduğunuz yere gitmeniz çok da kolay değil. Bu yüzden içine tüm gün boyunca çadırınıza dönmenize gerek kalmayacak eşyaları koyabileceğiniz bir sırt çantası ayarlayın. (Bizzat deneyimledim küçük bir çanta kalabalığın arasında herkes suuu diye bağırırken hayat kurtarabiliyor...)

 

Kolay tüketilir atıştırmalıklar

Tüm gün boyunca festival alanında veya şehirde dolaşırken kolayca tüketebileceğiniz, açlığınızı bastıracak ve size enerji verecek atıştırmalıklara ihtiyacınız olacak. Önünde uzun kuyruklar oluşan ve sınırlı ürün seçeneği olan satıcılara güvenmek yerine, yanınıza protein bar, kuru meyveler, kuru yemişler veya sandviç gibi kolay tüketilebilecek ve enerji oranı yüksek besinler alın.

 

Yastık

Kamp Festivallerinde Yanınıza Almanız Gereken 11 Eşya

Yürümek ve dans etmekle geçen uzun bir günden sonra en çok ihtiyacınız olan şey dinlenmenizi sağlayacak bir yatak. sizi sonraki günki rock festivali için yeterince dinlendirecek bir yastık veya şişme yatak getirmeniz festivalin tadını çıkarabilmeniz adına önemli. İnanın bana festivalin 2. gününden sonra sürekli bir dinlenememişlik ve yarı bulanık bir ruh hali festivali size zehir edebilir. Bunun için en azından 2 adet matı üst üste serip bir de otobüs yolculuklarında kullanılan ufak yastıklardan bulundurmanız gün boyunca herkes esnerken sizi enerjik tutacak.

 

Açılır katlanır siperlik

Kamp Festivallerinde Yanınıza Almanız Gereken 11 Eşya

Kamp festivalleri genellikle bir ovada veya sahilde, pek gölgelik bulunamayacak geniş düzlüklerde yapılır. Açılır katlanır bir siperlikle hem kendinizi hem de güneşe maruz kalmasını istemediğiniz eşyalarınızı güneşten ve sıcaktan koruyabilirsiniz. Fit Rota ekibi olarak Zeytinli Rock Festivali’nde çadırımızın kenarlarına sabitlediğimiz hemen festival alanında bulduğumuz bambulara bu siperliklerden bağladık. Sonuç olarak elde ettiğimiz gölge sayesinde biz oturup dinlenirken etraftan gelen kıskanç bakışları üstümüzde hissettik ve hatta yer yer kendilerini tutamayıp küçük çadır mahallemizi aralarındaki muhabbet esnasında öven komşulara bile rastladık.

 

Her havaya hazırlıklı donanım

Kamp Festivallerinde Yanınıza Almanız Gereken 11 Eşya

Bir açık hava etkinliğinde, yağmura karşı hazırlıklı olmak oldukça önemli. Tahminler açık ve güneşli bir hava olacağını söyleseler de, yanınızda yağmurluk bulundurmanızda fayda var. Bu sayede olası bir kötü hava koşulunda çadırınıza çekilmenize ve eğleneceden mahrum kalmanıza gerek kalmayacak.

 

Mini hoparlörler

Konser olmayan veya dinlemekten çok hoşlanmadığınız müzikler olduğu zamanlarda da müzikten uzak kalmayın. Yanınızda getireceğiniz mini hoparlörler sayesinde telefonunuzdan veya müzik çalarınızdan istediğiniz müzikleri açıp kampın sahneden uzak yerlerinde eğlenceye devam edebilirsiniz.

 

Yedek pil/batarya

Kamp Festivallerinde Yanınıza Almanız Gereken 11 Eşya

El feneri, kamera ve hoparlör eğlenceli ve tam anlamıyla bir kamp festivali için olmazsa olmazlardan. Tabi bunların hepsinin de pil veya bataryayla çalıştığını göz önünde bulundurunca, yarı yolda kalmamanız adına yanınızda yedek pil ve batarya bulundurun. Hatta her ihtimale karşı ihtiyacınız olacağını düşündüğünüzden fazla alın.

 

Katlanır Sandalye

Kamp Festivallerinde Yanınıza Almanız Gereken 11 Eşya

Çok fazla yer kaplar veya ağır olur diye yanınızda getirmeyi ihmal etmeyin. Enerjinizi her an %100 tutup oradan oraya zıplamak, koşmak kolay değil elbette. Ara ara çadırınızdan uzaklaşmayıp dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. İşte tam da o anda gözleriniz katlanabilen bir çift sandalyenin konforunu arayacak. 

DMCA.com Protection Status